Bio-Com System

Zamknięta, innowacyjna, uniwersalna i wyjątkowo skuteczna technologia kompostowania.

O TECHNOLOGII

Bio-Com System jest skuteczną, wydajną i nisko kosztową technologią przetwarzania odpadów biodegradowalnych Proces prowadzany jest  w tunelach foliowych ułożonych pomiędzy murkami betonowymi, które usztywniają tunel, ograniczają powierzchnię konieczną do prowadzenia procesu a także tworzą osłonę przed przypadkowymi uszkodzeniami mechanicznymi folii polietylenowej. Przetwarzanie jest procesem tlenowym co chroni przed wydzielaniem metanu i innych substancji złowonnych związanych z procesem beztlenowej fermentacji (procesem gnilnym). Bio-Com System jednocześnie, dzięki ujęciu powietrza procesowego, sprawnie eliminuje odory związane z procesem tlenowym. Proces trwa średnio 4-8 tygodni i zależy od rodzaju odpadów, staranności  i sposobu przygotowania wsadu a także od zaplanowanego efektu końcowego przetworzenia, tj. zadanego produktu który planuje uzyskać posiadacz instalacji. Produktem przetwarzania może być organiczny polepszacz glebowy (także o składzie dedykowanym pod konkretne uprawy) lub ustabilizowana mas biologiczna, która w rozumieniu przepisów przestaje być odpadem i może służyć do przesypek i uzupełniń gruntowych Redukcja masy w wyniku przetwarzania wynosi do około 30%.

 

KORZYŚCI

Oszczędności

• niskie nakłady kapitałowe/wysoka stopa zwrotu zainwestowanych środków

• niskie koszty eksploatacyjne

• krótki okres budowy instalacji

Możliwości

• prosty, niezawodny i wydajny proces technologiczny

• brak uciążliwych oddziaływań na  środowisko naturalne

• szeroki zakres możliwości „komponowania” produktu przetwarzania

Opieka posprzedażowa

co najmniej 12-miesięczne wsparcie techniczne i technologiczne od uruchomienia instalacji

• przygotowywanie receptur wsadu masy kompostowej

PRZYKŁADY ODPADÓW DO PRZETWARZANIA W TECHNOLOGII BIO-COM system

Produktem przetwarzania jest w zależności od posiadanego strumienia odpadów i potrzeb właściciela instalacji nawóz organiczny do zastosowań rolniczych i ogrodniczych (stosowna kompozycja wsadu może czynić go dedykowanym dla konkretnych upraw) lub ustabilizowana biologicznie masa do stosowania jako przesypki, masa do wypełnień gruntowych itp
N

odpady zielone

N

obornik

N

osady ściekowe

N

pomiot

N

zrębki i trociny

N

odpady produkcyjne z przemysłu rolno-spożywczego

N

odpady kuchenne

N

spożywcze odpady marketowe

N

gnojowica

N

biologiczne odpady targowiskowe

SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o Bio-Com System i poznać szczegóły dotyczące zamówienia i instalacji, skontaktuj się z naszymi specjalistami.

  tu pracują instalacje w technologii Bio-Com system

  Sprzedaż, sprawy kontraktowe

  m: +48 732 800 001

  e: biocom@bio-com.eu

  Wsparcie techniczne i technologiczne

  m: +48 500 802 770

   

  Selma sp. z o. o.

  sp. komandytowa

  ul. Chabrowa 12; Chrzanów

  55-040 Kobierzyce, Polska

  e: selma@selma.tech

  Technologia BioCom uzyskała certyfikat w Programie weryfikacji technologii Środowiskowych ETV ( Environmental Technology Verification) i jako jedyna spośród polskich technologii kompostowych dedykowanych dla odpadów jest prezentowana na stronie Ministerstwa Klimatu i Środowiska.